Real Madridi nuk ka pasur probleme në ndeshjen e parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve duke triumfuar në udhëtim te Celticu me rezultat 3-0.

Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa zhbllokimi i rezultati erdhi në minutën e 56-të, kur Vinicius Junior realizoi pas një harkimi nga Federico Valverde.

Nuk zgjati shumë dhe Luka Modric krijoi hapësirë për ta dyfishuar epërsinë në stilin e tij (60’).

(Foto: Twitter/Real Madrid C.F.)

Eden Hazard, i cili e kishte zëvendësuar Karim Benzeman (për shkak të lëndimit) në pjesën e parë, u regjistrua në listën e golashënuesve falë asistimit nga Daniel Carvajal (77’).

Reklama

Real Madridi merr pikët e plota ndaj Celticut dhe në Grupin F do ta ndajë kreun me Shakhtar Donetskun që triumfoi përballë RB Leipzigut. /Telegrafi/

Reklama