Real Madridi vazhdon me barazime, ndalet edhe nga Betisi

Real Madridi ka barazuare ndaj Real Betisit me rezultat 0-0 duke vazhduar kështu me barazimin e dytë radhazi në La Liga.

Los Blancos ishin dukshëm më të mirë, por fati nuk ishte në anën e tyre.

Ndeshja filloi me rastin e Karim Benzemas në minutën e 12-të, francezi provoi nga gjuajta e lirë. Ky ishte rasti më i mirë në 45 minutat e parë.

Ashtu si pjesa e parë, edhe e dyta filloi me një rast të Benzemas, por gjuajta e tij ishte jashtë porte.

Në minutën e 53-të vendaset rrezikuan me anë të Borja Iglesias, por Thibaut Courtois bëri një pritje të mirë.

Në vazhdim për mysafirët rrezikuan Rodrygo (61’), Daniel Ceballos (75’) dhe Vinicius (76’).

Real Madridi vazhdon në pozitën e dytë me 53 pikë, kurse Betisi në pozitën e pestë me 41 pikë. Ndeshja e radhës e ekipit të Carlo Ancelotti është kundër Espanyolit, ndërsa i Manuel Pellegrinit ndaj Villarrealit. /Telegrafi/

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Shqetësime të mëdha për Bayernin, lëndohen edhe dy yje tjerë para ndeshjes me Real Madridin

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur