LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi udhëton në Brazil për të nënshkruar me Endrick nga Palmeiras

Real Madridi udhëton në Brazil për të nënshkruar me Endrick nga Palmeiras

Real Madridi thuhej se ka mbetur prapa në garën për talentin e madh brazilian Endrick Felipe, por tani duket sikur janë në ‘pole-position’ dhe favorit për nënshkrimin e tij nga Palmeiras.

16-vjeçari brazilian nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale vetëm në verë me Palmeiras, por ka qenë objekt i diskutimeve të mëdha për talentin e tij të jashtëzakonshëm.

Më parë u raportua se Paris Saint-Germain dhe Barcelona po flisnin me Endrick në mënyrë që të përpiqeshin ta bindnin që t’i bashkohej tyre, me agjentët e brazilianit që u panë në Barcelonë, duke folur me Blaugranët.

Megjithatë, sipas gazetës Marca, Real Madridi ka udhëtuar në Brazil për të hapur bisedimet me Endrick. Shefi i rekrutimit Juni Calafat më pas do të shpjegojë planet e tyre për të dhe do të përpiqet ta bindë se ata janë basti më i mirë për sukses.

Çdo lëvizje nuk do të ndodhë deri në vitin 2024, kur Endrick të mbushë 18 vjeç, por një marrëveshje pritet të përfundojë shumë përpara, në shumën prej 35-40 milionë euro.

Los Blancos mund të mendojnë se kanë një avantazh në negociata për shkak të rasteve të mëparshme të Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes, të cilët janë kthyer në suksese të mëdha në Santiago Bernabeu.

Megjithëse Reinier Jesus nuk është zhvilluar në të njëjtën mënyrë, Calafat mund t’i tregojë Vinicius dhe Rodrygo si shembuj se si ata do ta menaxhonin karrierën e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori