LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi synon transferimin e Mangalas në verë

Real Madridi synon transferimin e Mangalas në verë

Real Madrid janë rreshtuar për një goditje gjatë afatit kalimtar të verës për qendërmbrojtësin e Manchester Cityt, Eliaquim Mangala.

Reklama

Reprezentuesi francez i ka bërë përshtypje klubit madrilen gjatë huazimit të tij këtë sezon në Valencia, të cilët duken të tërhequr për të finalizuar marrëveshjen në vlerë prej 18 milionë funteve.

Bale i hap dyert për tre gjigantët evropian
Lexo po ashtu Bale i hap dyert për tre gjigantët evropian

Sipas mediumit britanik “Daily Star”, kjo ka lënë derën hapur për “Mbretërit”, të cilët kanë shikuar Mangalan nga afër disa herë në La Liga kohëve të fundit, përcjell Telegrafi.

Futbollisti i Cityt, i transferuar për 32 milionë funte në vitin 2014 – fillimisht nuk arriti të impresiononte hierarkinë në Mestalla, ashtu siç bëri në City kur mbërriti nga Porto.

Stili i lojës së Mangala nuk i përshtatet filozofisë së trajnerit të Cityt Pep Guardiola dhe atij i është thënë se nuk është më i nevojshëm në klub. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori