LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi refuzon ofertën e gjigantit evropian për Brahim Diaz

Real Madridi refuzon ofertën e gjigantit evropian për Brahim Diaz

Pas një fillimi shumë të vështirë, Brahim Diaz ngadalë po arrin të bëhet një futbollist i rëndësishëm te Real Madrid.

Mesfushori ofensivë spanjoll u rikthye në Santiago Bernabeu pas tre viteve shumë të suksesshme tëkaluara te AC Milan në Itali.

AC Milan, ku ai ishte i huazuar për tre sezonet e fundit, donte të siguronte transferimin e tij në afatin kalimtar të verës, por Real Madrid zgjodhi ta mbante lojtarin në radhët e tyre.

Tashmë, Napoli i bashkohet listës së kërkuesve të Diazit, duke kërkuar një transferim të mundshëm për të përforcuar skuadrën e tyre.

Oferta e Napolit vjen në një moment vendimtar për klubin italian pasi ata janë të shqetësuar për të ardhmen afatgjatë të Piotr Zielinskit. 

Me ndërkombëtarin polak në vitin e fundit të kontratës së tij, Brahim Díaz e paraqet veten si një opsion i mundshëm.

“Këtë e mësova nga maestro”, Brahim Diaz përqafon Modricin pasi shënoi gol të bukur në stërvitje
Lexo po ashtu “Këtë e mësova nga maestro”, Brahim Diaz përqafon Modricin pasi shënoi gol të bukur në stërvitje

 Megjithatë, Los Blancos e kanë refuzuar propozimin dhe duken të vendosur për të mbajtur lojtarin e ri, në mënyrë që ai të bëhet i rëndësishëm për klubin në të ardhmen.

Pavarësisht pasigurive rreth kohës së lojës, Díaz duket se po gjen ritmin e tij te Real Madrid, gjë që mund të komplikojë çdo përpjekje për t’u larguar. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Superliga
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Ndërkombëtare
Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

La Liga
Kalo në kategori