Real Madridi fiton ndaj Osasunas, Karim Benzema humb dy penallti

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Osasunas me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 33-të të La Ligas.

Kjo fitore e afron Real Madridin edhe më afër titullit të kampionit.

Mbretërit e nisën shumë mirë takimin, duke shënuar që në minutën e 12-të kur David Alaba shënoi për 1-0.

Por menjëherë Osasuna barazoi rezultatin me Ante Budmir për 1-1.

Por pak pa u mbyllur pjesa e parë Marco Asensio shënoi në minutën e 45-të për 2-1.

Real Madridi ka mundur ta mbyll ndeshjen në pjesën e dytë por Karim Benzema, humbi dy penallti, në minutat 52’ dhe 59’.

Loja u mbyll në minutën e gjashtë të kohës shtesë, kur Lucas Vazquez shënoi për 3-1.

Real Madridi ka 75 pikë dhe është shumë afër që të shpallet kampion. /Telegrafi/

Bruno Fernandes zbulonte të ardhmen, por intervista e tij ndërpritet nga Ten Hag

Ousmane Dembele: Ashtu siç tha Marcel Desailly, Mbappe do të transferohet në Ligën Saudite

As te Barcelona e as te Real Madridi - mësohet se ku po transferohet Messinho

A do të marrin anglezët një vendim historik? Këto janë argumentet për heqjen e VAR-it në Ligën Premier

Allegri humbi durimin -hoqi xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën në momentet e fundit të ndeshjes kur u përjashtua