Fundit i afatit kalimtar veror mund të sjell një shkëmbim interesant portierësh te Real Madridi dhe Paris Saint-Germain.

Situata e portierit Navas nuk është aspak e qetë të Mbretërit pasi katër herë fituesi i Ligës së Kampionëve ka mbetur rezervist i Thibaut Courtois.

Ky rol nuk i pëlqen aspak Navasit, i cili nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën për t’u larguar nga Bernabeu këtë verë.

Navas kërkon të largohet, destinacion e ka PSG-në Navas kërkon të largohet, destinacion e ka PSG-në

Klubi më i interesuar për shërbimet e tij thuhet të jetë PSG, që ka një ide për afrimin e tij.

Sipas gazetës spanjolle AS, PSG po diskuton me Real Madridin për një shkëmbim të mundshëm mes Navasit dhe portierit të tyre Alphonse Areola.

PSG refuzon mega ofertën e Real Madridit për Neymarin, 100 milionë plus tre yje PSG refuzon mega ofertën e Real Madridit për Neymarin, 100 milionë plus tre yje

Areola mund të hynte në negociata dhe të transferohej në Bernabeu si zëvendës i Courtois, një rol që Navas nuk është më i gatshëm ta përmbushë.

Raportet e së mërkurën mbrëma sugjerojnë që Navas tashmë ka rënë dakord me kushtet e kampionëve të Ligue 1, ndërsa Areaole duhet të diskutoj me Realin. /Telegrafi/