Real Madridi do të zhvillojë nesër(martë) ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve ndaj Napolit.

Skuadra e madhe spanjolle ka udhëtuar sot drejt qytetin italian, ku edhe ka mbërritur si është më së miri.

Ardhja e tyre është folur se do të pritet keq nga tifozët e Napolit, të cilët njihen për temperamentin agresiv të tyre.

“Vetëm Ronaldo nuk ka nevojë të vrapojë te Reali” “Vetëm Ronaldo nuk ka nevojë të vrapojë te Reali”

Megjithatë, ashtu edhe nuk ka ndodhur pasi futbollistët e ‘Mbretërve’ kanë hasur në një pritje të nxehtë në Itali, sidomos ylli i tyre, Cristiano Ronaldo, transmeton Telegrafi.

Sulmuesi portugez do të jetë në qendër të vëmendjes për këtë ndeshjes, e ashtu ishte edhe fokusi i tifozëve një ditë para ndeshjes, të cilët i kishin përgatitur një befasi të këndshme.

Picameni i moshuar italian teksa mban në duar picën e dedikuar për Ronaldon

Ronaldo është pritur me pica nga një picamen italian, i cili kishte vendosur të bëj një picë në emër të CR7, ku përbërja e saj duket të jetë vetëm djathë dhe perime.

Megjithatë, prezenca e Ronaldos në ndeshjen e nesërme është ende në pikëpyetje pasi portugezi po vuan nga një dëmtim, i cili e la jashtë fushës për ndeshjen e fundjavës në La Liga të fituar ndaj Eibarit. /Telegrafi/

Picë e thjesht, por duket shumë e shijshme!