Real Madridi duket se e ka gjetur ‘Kakan e ri’. Skuadra spanjolle po tenton të transferojë Igor Gomesin nga Sao Paulo.

Los Blancos kanë dërguar disa herë zbuluesit e lojtarëve të tyre dhe po tentojnë të transferojë atë në këtë verë.

Talenti brazilian ka stilin e njëjtë të lojës me atë të Kakas dhe në Brazil më shumë e njohin si ‘Kaka i ri’.

Skuadra braziliane nuk do ta lëshojë edhe aq lehtë lojtarin, pasi AS raporton se ata kërkojnë hiq më pak se 50 milionë euro.

Gomes po ashtu lidhet edhe me një kalim te Milani, mirëpo madrilenët janë duke e udhëhequr garë për transferimin e tij. /Telegrafi/