Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore në kohën e rregullt me rezultat 2-1.

Kjo ka bërë që ndeshja të shkojë në vazhdime pasi, takimi i parë ishte mbyllur me shifra të njëjta.

Bayern duhet të luajë me një lojtarë më pak pas Vidal është ndëshkuar me kartonë të kuq.

Ronaldo ka shënuar për Real Madridin, ndërsa Lewandowski dhe Ramos (a.g) për Bayernin. /Telegrafi/