Real Madridi arriti fitore ndaj Celta Vigos me rezultat 2-0 në Santiago Bernabeu në kuadër të xhiros së 28-të në La Liga.

Për skuadrën e Zinedine Zidanes shënuan Isco (62′) dhe Gareth Bale (77′).

Por, më i miri në këtë ndeshje ishte Marcelo, braziliani përveç asistimit te goli i dytë arriti të bëjë edhe një ndeshje fantastike.

Festa te goli i Iscos (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Dy golashënuesit dhe Karim Benzema ishin më të mirët në fazën sulmuese, në mesfushë Luka Modric, kurse dyshja Sergio Ramos-Raphael Varane ishin në nivel.

Duke mos harruar edhe Keylor Navas, i cili me pritet e tij nuk lejoi që rrjeta e portë së Los Blancos të tundet për asnjë moment.

Te mysafirët më të mirët ishte Sofiane Boufal, por paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe mesfushori Okay Yokuslu dhe portieri Ruben Blanco, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Real Madrid:

Celta Vigo:

/Telegrafi/