Real Madridi është mposhtur 2-1 në shtëpi nga Alavesi në kuadër të javës së 11-të në La Liga.

Golin për Los Blancos e shënoi Casemiro, deirsa për mysafirët shënuan Lucas Perez nga penalltia dhe Joselu.

Alavesi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori vlerësimin e përgjithshëm 6.87, me Real Madridin që u vlerësua 6.40.

Real Madridi mposhtet nga Alavesi në shtëpi Real Madridi mposhtet nga Alavesi në shtëpi

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Perez që u notua me 8.3.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Marcelo që mori vlerësimin 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: Whoscored

Foto: Whoscored

Reklama

/Telegrafi/