LAJMI I FUNDIT:

Real Madrid 0-0 Athletic Bilbao, notat e lojtarëve

Real Madrid 0-0 Athletic Bilbao, notat e lojtarëve
Real Madrid vs Athletic Bilbao (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Real Madridi ka barazuar pa gola me Athletic Bilbaon në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Madrilenët kishin mbi dhjetë shanse për gol, mirëpo dështuan t’i konkretizonin ato, për të marrë kështu një pikë.

Los Blancos ishin më të mirë në fushë dhe morën notën e përgjithshme 7.0, ndërsa Bilbao u vlerësua me 6.90.

Real Madrid vs Athletic Bilbao (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim doli të jetë portieri i mysafirëve, Unai Simon që mori notën 8.4.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi ishte Kenan Kodro, që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

Bundesliga
Kalo në kategori