Jamie Carragher dhe Micah Richards mbetën të tronditur nga rasti i humbur i Raheem Sterling gjatë humbjes së Manchester Cityt kundër Lyonit.

City u mposht befasisht nga Lyoni në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat 3-1.

Megjithatë, ndeshja mund të barazohej në fund 2-2, por Sterling humbi një rast ideal.

Sterling humbi një rast të pabesueshëm me portën e zbrazur nga vetëm pesë metra Sterling humbi një rast të pabesueshëm me portën e zbrazur nga vetëm pesë metra

Sterling humbi një shans të qind për qind në minutën e 86-të, ku goditja e tij nga më pak se pesë metra shkoi sipër traversës.

Dështimi i anglezit u tregua i kushtueshëm pasi Lyoni shënoi në aksionin pasues për 3-1 dhe rezervoi vendin e tyre në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Reklama

Kritikët dhe tifozët nuk mund të besojnë rastin e humbur nga Sterling, por edhe dy legjenda angleze kanë mbetur të befasuar.

Reklama

Reagimi i Carragher dhe Richards

Ish-kapiteni i Liverpoolit, Carragher, dhe ai i Cityt, Richards, kanë mbetur të tronditur dhe reagimi i tyre në studion e CBS Sports i thotë të gjitha.

Natyrisht, reagimet e tyre i bënë fansat të flisnin në internet dhe tashmë kanë filluar edhe ‘meme’ rreth reagimit të tyre. /Telegrafi/