Reagimi tronditës i Carragher dhe Richards pas rastit të humbur nga Sterling

Jamie Carragher dhe Micah Richards mbetën të tronditur nga rasti i humbur i Raheem Sterling gjatë humbjes së Manchester Cityt kundër Lyonit.

City u mposht befasisht nga Lyoni në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat 3-1.

Megjithatë, ndeshja mund të barazohej në fund 2-2, por Sterling humbi një rast ideal.

Sterling humbi një rast të pabesueshëm me portën e zbrazur nga vetëm pesë metra
Lexo po ashtu Sterling humbi një rast të pabesueshëm me portën e zbrazur nga vetëm pesë metra

Sterling humbi një shans të qind për qind në minutën e 86-të, ku goditja e tij nga më pak se pesë metra shkoi sipër traversës.

Dështimi i anglezit u tregua i kushtueshëm pasi Lyoni shënoi në aksionin pasues për 3-1 dhe rezervoi vendin e tyre në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Kritikët dhe tifozët nuk mund të besojnë rastin e humbur nga Sterling, por edhe dy legjenda angleze kanë mbetur të befasuar.

Reagimi i Carragher dhe Richards

Ish-kapiteni i Liverpoolit, Carragher, dhe ai i Cityt, Richards, kanë mbetur të tronditur dhe reagimi i tyre në studion e CBS Sports i thotë të gjitha.

Natyrisht, reagimet e tyre i bënë fansat të flisnin në internet dhe tashmë kanë filluar edhe ‘meme’ rreth reagimit të tyre. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes