LAJMI I FUNDIT:

Reagimi i ‘Plisave’ pasi FSHF i la pa bileta për ndeshjen festive Shqipëri – Ishujt Faroe

Reagimi i ‘Plisave’ pasi FSHF i la pa bileta për ndeshjen festive Shqipëri – Ishujt Faroe

‘Plisat’ njihen si një nga grupet me përkrahjen më të madhe për Kombëtaren e Shqipërisë dhe atë nuk i janë ndarë ndër vite.

Edhe atëherë kur kishte shumë pak tifozë në përkrahje të kuqezinjëve, ‘Plisat’, ishin pranë ekipit.


Por për këtë ndeshje të fundit ku festohet kualifikimi i Shqipërisë në Euro 2024, tifozët prishtinas kanë mbetur pa bileta nga FSHF. Ata kanë reaguar, duke thënë se do të jenë gjithmonë afër Shqipërisë.

Live: Shqipëri-Ishujt Faroe, ndeshje festive, por që na duhet një pikë
Lexo po ashtu Live: Shqipëri-Ishujt Faroe, ndeshje festive, por që na duhet një pikë

“Plisat edhe një herë lajm. Nuk ka bileta. Por, sot nuk kemi kohë për lajmet tuaja. Plisat e kanë përfunduar misionin e tyre, ME SUKSES”.

“Kur të gjithë ia kthyen shpinën kombëtares, ne ishim aty! Këta të njëjtit, të pandalshmit, të pashantazhueshmit, të vetmit, “kriminelat”, “tradhëtarët”… ne do të jemi gjithmonë aty. Pavarësisht ndërhyrjeve të politikës, e të kujtdo, do të jemi përherë e më të fortë”.

“Nuk ka bileta – nuk ka problem. Le të shkojnë sonte të tjerët për festë. Në fund të fundit Kombëtarja është e të gjithëve. Ne do të kthehemi përsëri, edhe në festa – edhe në ditë të vështira”.

“Plisat janë në festë. Prishtina sonte feston. Feston sepse ajo frymon KUQ E ZI. Sepse KU KA PLISA OSHT’ SHQIPNI. Shihemi në Gjermani!”, kanë shkruar Plisat në reagimin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Ndërkombëtare
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Muriel flet për super golin e shënuar ndaj Milanit

Muriel flet për super golin e shënuar ndaj Milanit

Serie A
Qetësi, stil dhe teknikë e lartë - goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Qetësi, stil dhe teknikë e lartë - goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Serie A
Kalo në kategori