LAJMI I FUNDIT:

Live

Live Shqipëri-Ishujt Faroe

Mbyllet ndeshja, Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe – gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas takimit të fundit në grupe

Përditesuar 20/11/2023 12:02

Shqipëria ka luajtur baras me rezultat 0-0 ndaj Ishujve Faroe në ndeshjen e fundit të zhvilluar në këtë cikël kualifikues për Euro 2024.

38 poste


20/11/2023 23:31

Daku: Një ndjenjë e mirë kur të jepet përgjegjësia nga minuta e parë

Për sulmuesin Mirlind Daku barazimi ndaj Ishujve Faroe ndodhi për shkak se kundërshtari u mbyll në mbrojtje.

Daku theksoi se u ndje i lumtur që Sylvinho i besoi rolin e titullarit në këtë ndeshje.


Lexo lajmin e plotë…

20/11/2023 23:30

Kristjan Asllani thotë se ishte e vështirë të gjenin hapësira ndaj Ishujve Faroe

Mesfushori Kristjan Asllani ka dhënë një prononcim të shkurtër për media pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe.

Ai u shpreh se kundërshtari ishte i mbyllur shumë dhe nuk lejoi hapësira, ndërsa shtoi se për atë nuk ndryshon asgjë nëse luan përkrah Ramadanit apo Bares.


Lexo lajmin e plotë…

20/11/2023 23:30

Gjimshiti: Nuk fituam, por arritëm dy objektiva

Kapiteni i Shqipërisë, Berat Gjimshiti ka folur pas barazimit pa gola me Ishujt Faroe.

Mbrojtësi ka thënë se e rëndësishme ishte që u arritën dy objektivat e skuadrës.


“Kishim dëshirë të bënim një lojë të mirë për tifozët dhe të shënonim golin, por arritëm objektivat, i parë ishte kualifikimi dhe objektivi i dytë ishte vendi i dytë”.

Lexo lajmin e plotë…

20/11/2023 23:16

Ismajli: Duhej të fitonim për publikun tonë, por morëm një pikë dhe jemi në krye të grupit

Mbrojtësi, Ardian Ismajli ka dhënë një intervistë pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe që përfundoi pa gola 0-0.

Ismajli theksoi se skuadra do e analizojë barazimin me Ishujt Faroe, megjithatë shtoi se qëllimi u arrit dhe u kualifikuan në EURO 2024 si kryesues të Grupit E.


Sa i përket ndeshjes ai tha se kjo nuk ishte një ndër ndeshjet më të mira por u shpreh i lumtur për arritjen e objektivit.

Lexo lajmin e plotë…

20/11/2023 23:04

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe: Shkëlqejnë Xhimshiti, Balliu dhe Asllani

Shqipëria ka barazuar me rezultat 0-0 ndaj Ishujve Faroe në sfidën e zhvilluar në “Air Albania Stadium”, duke përfunduar ciklin kualifikues si lidere e grupit E.

Ndeshja në përgjithësi ishte e zbehtë pa shumë raste shënimi për të dy skuadrat.


Shqipëria rastet më të mira i kishte me Bajramin dhe Asanin por që nuk arritën të gjejnë dot rrugën e rrjetës.

Lexo lajmin e plotë…

20/11/2023 23:02

Nuk ka gola, por ka festë: Shqipëria përfundon ciklin kualifikues si lidere e grupit

Shqipëria ka luajtur baras me rezultat 0-0 ndaj Ishujve Faroe në ndeshjen e fundit të zhvilluar në këtë cikël kualifikues për Euro 2024.

Pjesa e parë u karakterizua me lojë të qetë me të dy ekipet që luanin me kujdes në fazën defanzive duke mos lejuar hapësira


Shqipëria rastin më të mirë për gol e pati në minutën e 36-të kur goditjen precize të Nedim Bajramit e ndali me shumë mund portieri mysafir.

Lexo lajmin e plotë…

20/11/2023 22:46

Mbyllet ndeshja

20/11/2023 22:22

71′ Asllani gjuan nga distanca, por topi shkon mbi portë.

20/11/2023 22:17

67′ Asani gjuan bukur, por topi devijohet nga mbrojtja në këndore.

20/11/2023 22:10

54’ Mysafirët patën rastin më serioz të takimit, gjuajtja e Bjartalio përfundoi afër shtyllës së Strakoshës
20/11/2023 21:55

Fillon pjesa e dytë

20/11/2023 21:41

Mbyllet pjesa e parë

20/11/2023 21:39

45+8′ Daku humb rast shumë të mirë.

20/11/2023 21:37

45+5′ Uzuni në rast të mirë, por gjuajtja e tij ndalet nga portieri.


20/11/2023 21:36

45′ Shumë ndërprerje, shtatë minuta lojë shtesë.

20/11/2023 21:29

41′ Daku ndalohet në mënyrë të palejuar në zonë, por para pranit të topit ishte në pozitë jashtë loje.

20/11/2023 21:23

36′ Nedim Bajrami gjuan bukur nga distanca, por portieri mysafir mbron.

20/11/2023 21:17

28′ Lëndim i rënd i një lojtari të Ishujve Faroe, pasi u godit nga një bashkëlojtar.

20/11/2023 21:12

18’ Daku përfiton nga një top në thellësi dhe shfaqet para portierit, por më pas nuk arrin të kalojë portierin.

20/11/2023 20:48

Nis ndeshja

1′ Fillon ndeshja.