LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe: Shkëlqejnë Xhimshiti, Balliu dhe Asllani

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe: Shkëlqejnë Xhimshiti, Balliu dhe Asllani
Foto: Vlasov Sulaj

Shqipëria ka barazuar me rezultat 0-0 ndaj Ishujve Faroe në sfidën e zhvilluar në “Air Albania Stadium”, duke përfunduar ciklin kualifikues si lidere e grupit E.

Ndeshja në përgjithësi ishte e zbehtë pa shumë raste shënimi për të dy skuadrat.


Shqipëria rastet më të mira i kishte me Bajramin dhe Asanin por që nuk arritën të gjejnë dot rrugën e rrjetës.

Lojtari më i mirë për Shqipërinë doli të jetë Berat Xhimshiti që u vlerësua me notën 7.6, ndërsa pas tij u vlerësuan me notën 7.3 Ivan Balliu dhe Kristjan Asllani.

Shqipëria u vlerësua me notën 6.85 ndërsa Ishujt Faroe morën një 6.90.

Notat e lojtarëve të Shqipërisë dhe Ishujve Faroe:

/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Bundesliga
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Serie A
Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Serie A
Kalo në kategori