Erling Haalandit i është thënë se ai është në një vlerësim më të ulët se Kylian Mbappe në FIFA 22 – me lojtarin e Borussia Dortmund duke reaguar saktësisht ashtu siç e prisnit.

Pjesa e fundit e ekskluzivitetit të shfaqur nga EA Sports filloi të premten dhe si gjithmonë, debati rreth vlerësimeve të lojtarëve ka vazhduar.

Dortmund vendosi që Jude Bellingham t’u tregojë shokëve të tij të skuadrës se cilat ishin vlerësimet e tyre dhe shoku i tij i mirë Haaland hyri në atë mes.

Image Credit: PA

Haaland është rivlerësuar nga një kartë 84 në atë 88, e cila është ende tre vlerësime mbrapa Mbappes, i cili është një vlerësuar me 91.

“Gëzuar?” Bellingham pyet para se Haaland të thotë, “Jo keq po…”, para se të godasë mikun e tij të mirë në shpinë.

Image Credit: PA

Bellingham pastaj i thotë 21-vjeçarit se është nën Mbappen dhe Robert Leëandoëskin, për të cilat ai menjëherë thotë: “Asnjë koment”.

Ende nuk është një vlerësim i dobët për të qenë i drejtë.

Kur u pyet se cilat vlerësime duhet të jenë më të mira, Haaland përgjigjet: “Për mua, ritmi dhe fiziku mendoj se duhet të jetë në 90. Në format që dalin sot … nuk mendoni se e meritoj?”.

Me një buzëqeshje në fytyrë, Bellingham më pas thotë: “Unë mendoj shumë që ti e meriton atë miku im”. /Telegrafi/