0Shares

Pasi i riu Ermal Kamberaj nga Mitrovica u vra mbrëmë në vendin e tij të punës, një klub nate në Mitrovicë, ka pasur reagime të shumta nga gjithë qytetarët.

Por, një reagim të tillë e ka bërë edhe njëri nga pronarët e klubit më të madh të kryeqytetit, Zone Club, Petrit Kllokoqi, i cili e ka shprehur dhimbjen e tij për Ermalin si dhe ka propozuar një zgjidhje për parandalimin e vrasjeve të tilla nëpër klube të natës.

Në profilin e tij në Facebook, Kllokoqi ka thënë se zgjidhja më e mirë për parandalimin e vrasjeve në vendet ku konsumohet alkooli do të ishte nëse njësia sekondare e policisë e bën kontrollimin e njerëzve që hyjnë brenda, për tu siguruar se askush nuk hyn brenda me armë. Sepse sipas tij, vrasja e Ermalit nuk është hera e parë që për motive të njëjta të vije deri tek vrasja.

“Ra ky rast, mirëpo ka pas edhe shumë raste të tjera, po ju drejtona policisë së Kosovës (pjesë e së cilës është edhe babai im) që njësinë sekondare ta lejojnë për punë në lokale të natës, qoftë edhe me kontribuim nga lokalet, sigurimi i lokaleve mundet me u marrë me sigurinë e klientëve, mirëpo klientët mund të kontrollohen nga policia (thjeshtë secili lokal e kish praktiku që kontrollën me kry Policia e Kosovës). Kam mendu shumë për këtë punë, është e vetmja mundësi edhe formë ku kompanitë e sigurimeva me u bashku me pjesëtarë te policisë (ku policia i kontrollon klientët para se të hyjnë në klub, ndërsa sigurimi mban rend brenda klubit)… është e vetmja mënyrë që të parandalohen këto raste edhe e humbë zakonin e mbajtjes së armës në vende ku konsumohet alkoholi” ka thënë Kllokoqi.

Ermal Kamberaj nga Shipoli i Mitrovicës mbeti i vrarë mbrëmë pas disa të shtënave me armë zjarri në njërën prej kafiterive të këtij qyteti, Ai ishte menaxher në lokalin ku mbeti i vrarë mbrëmë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)