0Shares

Milot Rashica është i lumtur që ka filluar kampionatin holandez, Eredivisie, me fitore, gol dhe asistim me skuadrën e tij Vitesse.

Sezoni i ri i kampionatit holandez ka filluar dje (e shtunë), ku ndeshja ka zhvilluar edhe anësori i Përfaqësueses së Kosovës, Rashica.

Asistim i bukur i Rashicës në ndeshjen ndërmjet Vitesses dhe NAC Bredas (Video) Asistim i bukur i Rashicës në ndeshjen ndërmjet Vitesses dhe NAC Bredas (Video)

Rashica dhe skuadra e tij Vitesse kanë luajtur si vendas ndaj NAC Bredas, të cilët arritën t’i mposhtin me rezultat 4-1, ku kosovar fillimisht asistoi, ndërsa më vonë edhe shënoi.

Pas asistimit, Rashica shënoi edhe gol (Video) Pas asistimit, Rashica shënoi edhe gol (Video)

Kjo paraqitja e mirë me gol dhe asistim, dhe fitorja e skuadrës së tij e ka bërë të lumtur Rashicën, i cili lumturinë e ka shprehur me postime në rrjetet sociale.

“Çfarë ndeshje dje. Mirë për të filluar sezonin me një fitore, gol dhe asistim. Gati për ndeshjen e ardhshme #MR7”, ka shkruar Rashica në profilin e tij. /Telegrafi/

What a game yesterday. Good to start the season with a win, goal and assist. Onto the next game #MR7 🤙💪🏼💛

A post shared by MR7 (@milotrashica7) on Aug 13, 2017 at 1:31am PDT

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)