LAJMI I FUNDIT:

Ranocchia vlerësohet lartë pas largimit nga Monza, pasi hoqi dorë nga 4 milionë euro

Ranocchia vlerësohet lartë pas largimit nga Monza, pasi hoqi dorë nga 4 milionë euro

Futbollisti italian Andrea Ranocchia ka ndërprerë kontratën me Monzan pas vetëm tre muajsh, duke hequr dorë nga 4 milionë euro.

Reklama

Ranocchia nënshkroi një kontratë dyvjeçare me Monzan në verë, por klubi njoftoi se ai do të largohet. Ish-kapiteni i Interit pësoi një dëmtim të rëndë në gusht gjatë ndeshjes kundër Napolit dhe vendosi të ndërpresë kontratën me frikën se nuk do të jepte më të mirën pas kthimit në fushë.

Gazetta dello Sport shkruan se futbollisti 34-vjeçar ka hequr dorë nga 4 milionë euro dhe se mund t’i japë fund karrierës.

Drejtori i Monzas, Adriano Galliani e ka vlerësuar publikisht.

“Ai është një zotëri i vërtetë, ai konfirmoi se është njeriu që mendoja se ishte. Një zotëri dhe një njeri i mirë”, ka thënë Galliani.

Ranocchia bëri dy paraqitje për Monza para dëmtimit, një në Serie A dhe një në Kupën e Italisë.

Në karrierën e tij, ai luajti për Arezzo, Bari, Genoa, Hull City, Inter dhe Monza, dhe në Serie A ai bëri 218 paraqitje dhe shënoi 14 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori