LAJMI I FUNDIT:

Rangnick konfirmon kontaktet me Bayern Munichun

Rangnick konfirmon kontaktet me Bayern Munichun

Trajneri gjerman, Ralf Rangnick ka konfirmuar tashmë kontaktin e tij me klubin e madh, Bayern Munich.

Bayern Munich është në kërkim të një trajneri të ri, pasi Thomas Tuchel do të largohet pas përfundimit të sezonit 2023/24.

Shumë emra të njohur janë lidhur me postin e Bavarezëve, ndërsa së fundmi është përmendur edhe Rangnick.

Është vet Rangnick, i cili ka konfirmuar se është thirrur nga Bayerni dhe kanë zhvilluar disa bisedime.

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

“Bayerni ka kontaktuar me mua dhe kam informuar Federatën Austriake për këtë”, ka thënë fillimisht Rangnick për 90Minuten.

“Fokusi im tani është te Austria dhe Euro 2024. Nëse Bayern do të më thotë: ne të duam… atëherë duhet të pyes veten: a e dua këtë?”, përfundoi trajneri gjerman.

Ndryshe, Rangnick në të kaluarën ka drejtuar klube si Stuttgart, Hannover, Schalke, RB Leipzig dhe Manchester United. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori