LAJMI I FUNDIT:

Ramsey më i miri: Juventus 2-0 Inter, notat e lojtarëve

Ramsey më i miri: Juventus 2-0 Inter, notat e lojtarëve

Juventusi e ka mposhtur Interin 2-0 në kuadër të derbit që u zhvilluan në javën e 26-të në Serie A.

Reklama

Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Aaron Ramsey në minutën e 54-të dhe Paulo Dybala në të 67-në.

Juventusi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.07, derisa Interi u vlerësua me 6.11.

Juventus vs Inter (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim doli të ishte Aaron Ramsey që shënoi dhe asistoi te goli i argjentinasit për t’u notuar me 8.6.

Në anën tjetër, dështimi i këtij derbi ishte Mattia Vecino që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Juventusit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/