LAJMI I FUNDIT:

Ramsey mbetet jashtë ekipit të Juves për turneun parasezonal

Ramsey mbetet jashtë ekipit të Juves për turneun parasezonal
(Foto: Instagram/aaronramsey)

E ardhmja Aaron Ramseyt te Juventusi vazhdon të jetë e dyshimtë, pasi ai është lënë jashtë skuadrës për turneun parasezonal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Reklama

Mesfushori mbeti jashtë preferencave të Massimiliano Allegrit në sezonin e kaluar dhe në pjesën e dytë të sezonit u dërgua në huazim te Rangers.

31-vjeçari nuk është në planet e trajnerit të Bianconerëve as këtë sezon dhe kjo tashmë është konfirmuar me këtë mungesë.

(Foto: Twitter/JuventusFC)

Ramsey iu bashkua Juves në vitin 2019 si lojtar i lirë duke nënshkruar një kontratë luksoze që është valide deri në vitin 2023.

Ramsey bie pre e një mashtrimi nga tifozët e Juventusit - videoja bëhet virale në internet
Lexo po ashtu Ramsey bie pre e një mashtrimi nga tifozët e Juventusit - videoja bëhet virale në internet

Ai ka regjistruar 69 paraqitje për klubin italian, mirëpo përsëritja e problemeve me lëndime ka bërë që të mos i arrijë pritshmëritë.

Adrien Rabiot është një tjetër lojtar që është lënë në shtëpi, por për arsye personale. Në SHBA nuk do të jenë edhe të lënduarit: Mattia De Sciglio, Arthur, Kaio Jorge dhe Federico Chiesa. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori