Ramos tregon sekretin e golave të vonshëm

Sergio Ramos ka zbuluar sekretin e tij për të shënuar gola të vonshëm pas një tjetër në fitoren dramatike 3-2 të Real Madridit kundër Deportivo La Coruna.

Ramos shënoi edhe një gol me kokë pas minutës së 90-të, gol ky që ishte i fitores për skuadrën e tij.

Ramos: Duhet të luftoni deri në fund, me besim dhe me entuziazëm
Lexo po ashtu Ramos: Duhet të luftoni deri në fund, me besim dhe me entuziazëm

Megjithatë, kjo nuk është hera e parë pasi mbrojtësi spanjoll është duke shënuar vazhdimisht në fund të ndeshjes, teksa ka treguar që kjo është pjesë e mentalitetit të tij.

“Luftuam deri në fund dhe kjo është arsyeja pse gjëra të tilla si kjo ndodhin”, ka thënë mbrojtësi spanjoll pas ndeshjes.

Lexo po ashtu Real Madrid dhe Zidane vendosin rekord të ri të klubit për ndeshje pa humbje (Foto)

“Goli im? Kjo është në sajë të mentalitetit tim: dëshirës për të vazhduar të punoj dhe të përmirësohem”, përfundoi Ramos. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës