LAJMI I FUNDIT:

Rakitic befason të gjithë, thotë se paratë nuk ishin arsyeja e transferimit në Arabinë Saudite

Rakitic befason të gjithë, thotë se paratë nuk ishin arsyeja e transferimit në Arabinë Saudite

Futbollisti i famshëm kroat, Ivan Rakitic është i fundit në një galaktikë lojtarësh që kanë vendosur të vazhdojnë rrugëtimin e tyre futbollistik në Arabinë Saudite.

Edhe pse ai mund të luante ende në Evropë në moshën 35-vjeçare, ai vendosi të shkonte në Al-Shabab dhe ishte interesante të dëgjohej se çfarë kishte për të thënë për arsyet e shkuarjes në Arabinë Saudite.

Rakitic do të fitojë 15 milionë euro në sezon në Al-Shabab dhe pesë milionë si bonuse, por në prezantimin zyrtar, si shumë lojtarë para tij, ai pretendoi se paratë nuk kishin fare rol.


Mësohet paga e Ivan Rakitic në Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Mësohet paga e Ivan Rakitic në Arabinë Saudite

“Zgjodha Al-Shabab pasi lexova për historinë e klubit. Besoj se është koha për një sfidë të re dhe të madhe me Al-Shabab”, ka thënë fillimisht Rakitic për klubin, i cili gjatë historisë së tij ishte gjashtë herë kampion i Arabisë Saudite, ku titulli i fundit erdhi 12 vjet më parë vit.

Kroati gjithashtu foli edhe për numrin e zgjedhur dhe idenë për të ndihmuar klubin dhe Arabinë Saudite me vizionin e tyre për të ardhmen.

“Numrat e mi të preferuar janë shtatë dhe dhjetë, por pasi mësova më shumë rreth Al-Shabab dhe projektit të Arabisë Saudite ‘Vision 2030’, mora numrin 30”.

“Është një simbol i angazhimit tim për të mbështetur Mbretërinë e Arabisë Saudite në qëllimet dhe aspiratat e saj për të ardhmen”, përfundoi ylli kroat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori