LAJMI I FUNDIT:

Mësohet paga e Ivan Rakitic në Arabinë Saudite

Mësohet paga e Ivan Rakitic në Arabinë Saudite

Ivan Rakitic i ka thanë lamtumirë Sevillas dhe do ta vazhdojë karrierën e tij si lojtar i Al Shabaab në Arabinë Saudite.

Me klubin saudit ai nënshkroi kontratë deri në verën e vitit 2025, ndërsa Rakitic u largua nga Spanja pas 13 vitesh, ku luajti te Sevilla dhe Barcelona.

Sipas Capology, faqe e specializuar me paga jozyrtare të futbollistëve, Rakitić do të fitojë pak më shumë se 15 milionë euro në vit te Al Shabab.


Me këtë ai ka kaluar yllin belg, anësorin Yannick Carassco, i cili merr 13 milionë euro për një sezon.

Të dy janë yjet më të mëdhenj të Al Shabaab, çka tregon se i treti më i paguar merr rreth katër milionë euro.

Rakitic karrierën e nisi në Basel, ndërsa luajti edhe në Schalke. Ai bëri gjithsej 106 paraqitje për Kroacinë ku shënoi 15 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori