LAJMI I FUNDIT:

Rael Whitsitt, sërish MVP në Superligën e Femrave

Rael Whitsitt, sërish MVP në Superligën e Femrave
(Foto: basketbolli.com)

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e 12-të në Superligën e Femrave që kaloi nën fitoren e favoritëve.

Reklama

Kampionia Penza mundi Vëllaznimin 104-54, ku u dallua amerikania Rael Whitsitt, me shifra të jashtëzakonshme prej 42 pikëve, 19 kërcimeve, dy asistime dhe tetë vjedhje të topave, me indeksin 56, apo më të lartin e javës. Gjithashtu te skuadra pejane u dallua edhe Taylor Barnes me 24 pikë, gjashtë kërcime dhe nëntë asistime.

Liderja Prishtina shënoi fitore të merituar kundër Trepçës 98-52. Te skuadra prishtinase u dalluan dyshja vendore Arbnore Përquku dhe Agnesa Rrahmani. Përquku kishte 22 pikë, tetë kërcime dhe 12 asistime, kurse Rrahmani kishte 21 pikë, 14 kërcime dhe gjashtë asistime.

Ndërkohë, fitoren më të lartë e shënoi Bashkimi kundër Kastriotit 21-151. Të gjitha basketbollistet e Bashkimit shënuan pikë dyshifrore, ndërsa më e dalluara ishte Erjona Krasniqi me 27 pikë, katër kërcime dhe 13 asistime.

(Foto: basketbolli.com)

Top 5

Rael Whitsitt (Penza) 42 pikë, 19 kërcime, 2 asistime

Taylor Barnes (Penza) 24 pikë, 6 kërcime, 9 asistime

Arbnore Përquku (Prishtina) 22 pikë, 8 kërcime, 12 asistime

Agnesa Rrahmani (Prishtina) 21 pikë, 14 kërcime, 6 asistime

Erjona Krasniqi (Bashkimi) 27 pikë, 4 kërcime, 13 asistime


(Foto: basketbolli.com)

Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori