Radha e Nedim Bajramit, Shqipëria shton epërsinë

Shqipëria ka shtuar në epërsi ndaj Moldavisë (2-0) në pjesën e dytë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për Euro 2024.

Pas një pjesë të parë dominuese dhe me raste, Shqipëria nuk arriti të shënojë edhe pse goditi edhe shtyllën në këtë fraksion loje.

Me të filluar pjesa e dytë, kuqezinjtë arritën të marrin epërsinë me një super gol të shënuar nga Jasir Asani nga distanca.

Super gol i Jasir Asanit, Shqipëria në epërsi ndaj Moldavisë
Lexo po ashtu Super gol i Jasir Asanit, Shqipëria në epërsi ndaj Moldavisë

Por kuqezinjtë nuk u ndalen me kaq dhe vazhduar me paraqitje të mirë.

Goli i qetësisë erdhi në minutën e 76-të të takimit, kur Nedim Bajrami me një gjuajtje të saktë në hyrje të zonës shënoi për 2-0.

Shqipëria po shkon me hapa të sigurt drejt fitores së parë në këto eliminatoreve. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën