LAJMI I FUNDIT:

Quaresma kthehet në Portugali, por prezantimi i tij në klubin e ri si mbret është mahnitës

Quaresma kthehet në Portugali, por prezantimi i tij në klubin e ri si mbret është mahnitës

Ricardo Quaresma është përforcimi më i ri i Vitoria de Guimaraes për sezonin 2020-2021.

Nënshkrimi i tij me klubin u zyrtarizua të hënën me një video të publikuar në rrjetet sociale në të cilën ylli portugez ishte mbreti i cili lë kështjellën e vet, por hipur mbi një kalë, duke refuzuar një veturë Mustang.


“Rroftë mbreti. Dinastia e Quaresmas fillon tani”, ka shkruar Vitória në Twitter, duke zbuluar se anësori do të veshë fanellën me numrin 10.

Ai ka nënshkruar një kontratë të vlefshme për dy sezone, plus me mundësi edhe për një tjetër.

Quaresma që mbush 37 vjeç ka luajtur për Besiktasin për katër sezone, midis 2015 dhe 2019.

Ai e ka nisur futbollin te Sporting, ku pastaj u largua te Barcelona në vitin 2003, ndërsa pastaj u kthye te Porto. Quaresma ka bërë karrierë edhe te Interi , Chelsea dhe Al Ahly.

Vitória de Guimarães do të jetë klubi i tretë që ai luan në Portugali.

Quaresma është kampioni i Evropës në vitit 2016 dhe ka 80 paraqitje për ekipin kombëtar të Portugalisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Trajneri i ri i Liverpoolit përmend Dritën në fjalimin e tij lamtumirës për Feyenoordin

Trajneri i ri i Liverpoolit përmend Dritën në fjalimin e tij lamtumirës për Feyenoordin

Ndërkombëtare
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

La Liga
Zyrtare: Juventusi emëron legjendën e klubit si trajner të përkohshëm

Zyrtare: Juventusi emëron legjendën e klubit si trajner të përkohshëm

Serie A
Kalo në kategori