LAJMI I FUNDIT:

Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere – policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere – policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Një punëtor i paidentifikuar i verës në rajonin prestigjioz francez të Burgundisë u gjend në qendër të vëmendjes së mediave pasi përfundoi në gjykatë.

Gazeta lokale “Journal de Saone-et-Loire” thekson se 56-vjeçari është regjistruar nga një kamera sigurie duke marrë katër shishe verë, pas së cilës punëdhënësi ka shkuar në polici.


Autoritetet më vonë ia kontrolluan shtëpinë hajnit, si dhe shtëpinë e nënës së tij dhe gjetën një skenë të pabesueshme, raporton Le Monde.

Ata gjetën katër shishe, por edhe 7000 të tjera që burri i mori nga kantina të ndryshme ku ishte i punësuar.

Ai dyshohet se e ka bërë këtë për 15 vitet e fundit dhe vlera totale e verës së gjetur është 500 mijë euro.

Nuk ka asnjë tregues se ai po shiste verë, tha prokurori vendas. Punëtori u lirua me kusht dhe do të dalë para gjykatësve gjatë muajve të ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Reagon Kremlini, pas miratimit të “paketës së madhe” për Ukrainën nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së

Reagon Kremlini, pas miratimit të “paketës së madhe” për Ukrainën nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së

Botë
“Një ditë e keqe për Putinin”

“Një ditë e keqe për Putinin”

Botë
Kancelari Scholz vjen me një “paralajmërim ogurzi” për luftën në Ukrainë

Kancelari Scholz vjen me një “paralajmërim ogurzi” për luftën në Ukrainë

Botë
Treni në Japoni u nis me 17 minuta vonesë: Kur pasagjerët dëgjuan arsyen, askush nuk u zemërua

Treni në Japoni u nis me 17 minuta vonesë: Kur pasagjerët dëgjuan arsyen, askush nuk u zemërua

Azia
“Faleminderit, Amerikë!”: Deklarohet Zelensky, pasi Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së miraton “paketën e madhe” për Ukrainën

“Faleminderit, Amerikë!”: Deklarohet Zelensky, pasi Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së miraton “paketën e madhe” për Ukrainën

Botë
Jo vetëm për Ukrainën - SHBA miratoi paketën e ndihmës për Izraelin dhe Indo-Paqësorin

Jo vetëm për Ukrainën - SHBA miratoi paketën e ndihmës për Izraelin dhe Indo-Paqësorin

Botë
Kalo në kategori