Ndër filmat më të shumëpritur të vitit 2022 është “Batman” me Robert Pattinson.

Dhe tashmë është publikuar traileri më i ri i filmit para se ai të shfaqet në kinematë botërore.

Filmi, i planifikuar për publikim më 4 mars, do të ndjekë kryqtari e kapur në një aventurë të re që do ta shohë atë të ndërthurë me disa personazhe ikonë nga komike dhe filma DC.

Foto: Batman

Robert Pattinson luan heroin ikonik të librit komik në trailerin e parë të plotë i cili luan përkrah Zoë Kravitz në rolin e Catwoman.

Foto: Batman

Të dy shfaqen dukshëm në trailerin e ri, të publikuar të shtunën (16 tetor), ashtu si Colin Farrell , i cili duket i panjohur si The Penguin.

Foto: Batman

Në filmi e “DC Comics” gjithashtu luan Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard dhe Andy Serkis.

Gjatë ngjarjes virtuale FanDome të “DC Comics” në vitin 2020, regjisori Matt Reeves shpjegoi se filmi përshkruan ditët e hershme të Batman kur Bruce Wayne është “shumë larg të qenit perfekt”.

“The Batman” pritet të shfaqet në kinema më 4 mars 2022. /Telegrafi/