LAJMI I FUNDIT:

Publikohen shumat që i ftuan 24 luftëtarët në UFC 264 – McGregor pësoi disfatë, por ishte më i paguari

Publikohen shumat që i ftuan 24 luftëtarët në UFC 264 – McGregor pësoi disfatë, por ishte më i paguari

UFC 264 u mbajt në këtë fundjavë në T-Mobile në Nevdad, derisa luftëtarët arkëtuan shuma të majme.

Përballja më e flaktë në këtë event ishte ajo në mes të Conor McGregorit dhe Dustin Poirier në peshat e lehta.

Takimi u ndërpre nga ana e doktorit, pasi irlandezi pësoi një lëndim në kyçin e këmbës, duke mos arritur të vazhdonte më.

p1faade05a1fkdhg3acdo819qqj.jpg

Një ngjarjen e zhvilluar, morën pjesë në total 24 luftëtarë dhe të gjithë prej tyre u paguan mirë.

Edhe pse pësoi humbje nga Poirier, McGregor mori një shumë të mirë të hollash.

The Sports Daily ka publikuar listën se sa kanë fituar 24 luftëtarët pjesëmarrës, derisa irlandezi ishte më i paguari:

Conor McGregor –  5,011,000 dollarë

Dustin Poirier –  1,021,000 dollarë

Sean O’Malley –   221,000 dollarë

Gilbert Burns –  216,000 dollarë

p1faadhbg9vb3obv1in51ua61fvl.jpg

Brad Tavares –  192,000 dollarë

Carlos Condit –  171,000 dollarë

Stephen Thompson –  156,000 dollarë

Tai Tuivasa –  149,000 dollarë

Max Griffin –  111,000 dollarë

Greg Hardy –  106,000 dollarë

p1faadillg61n1hcm72d1gsd1v43n.jpg

Dricus du Plessis –  103,000 dollarë

Kris Moutinho –  89,000 dollarë

Irene Aldana –  77,400 dollarë

Omari Akhmedov –  76,000 dollarë

Niko Price –  68,000 dollarë

Jennifer Maia –  66,000 dollarë

Yana Kunitskaya – 62,600  dollarë

p1faadkjlc1pgd15lkjuujcaivup.jpg

Jessica Eye –  62,000 dollarë

Michel Pereira –  50,000 dollarë

Ilia Topuria –  44,000 dollarë

Ryan Hall –  41 500 dollarë

Trevin Giles –  36,000 dollarë

Zhalgas Zhumagulov –  24,000 dollarë

Jerome Rivera –  14,500 dollarë. /Telegrafi/