Pasi xhirimet e vazhdimit të ri të filmit “Batman” u ndërprenë një muaj më parë sepse aktori kryesor Robert Pattinson ishte infektuar me coronavirus, xhirimet vazhduan në Liverpool.

Ish i preferuari i adoleshentëve, i cili u bë i famshëm për rolin si Edward Cullen në “The Twilight Saga”, ka hyrë plotësisht në karakterin e heroit të errët nga Gotham, Bruce Wayne, ose Batman.

Pattinson errësoi flokët për qëllimin e këtij roli, dhe në skenat para bashkisë së qytetit në Gotham ai veshi një kostum të zi me një pallto leshi, shkruan CNN.

(Foto: CNN)

Seti gjithashtu pa aktorin irlandez plotësisht të panjohur Colin Farrell, i cili luan karakterin e horrit Penguin.

Filmi gjithashtu paraqet aktoren gjithnjë e më të kërkuar Zoe Kravitz, vajza e aktores Lisa Bonet dhe rokerin, Lenny Kravitz. /Telegrafi/