LAJMI I FUNDIT:

PSG parakalon Real Madridin në garë për Eriksenin

PSG parakalon Real Madridin në garë për Eriksenin

Paris Saint-Germain është vendosur t’ia rrëmbej Real Madridit objektivin e tyre të madh, yllin e Tottenham Hotspur, Christian Eriksen.

Mesfushori me tipare sulmuese danez ka hedhur poshtë disa herë mundësinë e një kontrate të re në White Hart Lane.

Klubi do të donte të shiste 27-vjeçarin reprezentuesin danez në afatin e janarit për të fituar disa para, para se ta ‘falte’ atë në verë.

Të gjitha lajmet rreth Christian Eriksenit
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Christian Eriksenit

Sidoqoftë, sipas mediumit britanik Daily Mail, PSG tani është bërë pretendent kryesor për nënshkrimin e tij ndërsa ata kërkojnë të rrëmbejnë marrëveshjen para Realit.

Christian Eriksen (Foto: Marca.com)

Por, Eriksen e di se ai mund të sigurojë një marrëveshje më fitimprurëse qershorin e ardhshëm, kur ai është transferim i lirë dhe ka të ngjarë të refuzojë largimin në janar.

Ai është në gjendje të nënshkruajë një para-kontratë në janar për një klub jashtë Anglisë dhe parisienët shihen favorit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

La Liga
Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

La Liga
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

La Liga
Kalo në kategori