PSG-ja fiton pa shumë probleme ndaj Montpellierit

PSG ka shënuar fitore me rezultat 3-0 në shtëpi ndaj Montpellier, xhiro kjo e vlefshme për javën e 11-të në elitën e futbollit francez.

Vendasit morën epërsinë që në minutën e dhjetë, përmes Lee Kang-In i cili shënoi një gol mjaft të bukur për 1-0 në cepin e majtë të portës kundërshtare, pas asistimit të Achraf Hakimit.

Ousmane Dembele pati një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë por nuk e gjeti dot rrugën e rrjetës.

Me epërsinë minimale të PSG-së u mbyll pjesa e parë e takimit.

Zaire-Emery dyfishoi epërsinë në minutën e 58-të, pasi u shërbye mjaft mirë nga Dembele për të çuar topin në rrjetë për 2-0.

Goli i tretë dhe ai që vulosi fitoren e thellë të PSG-së u shënua në minutën e 66-të nga portugezi Vitinha, i cili me një goditje të bukur mposht portierin mysafir për rezultatin 3-0.

Me këtë fitore, PSG-ja ngjitet në vendin e parë në tabelë me 24 pikë të grumbulluara, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar se Nice që ka 22 sosh dhe gjendet momentalisht në vendin e dytë.

Ndeshjen e ardhshme në ligë të besuarit e Luis Enriques do ta luajnë në udhëtim ndaj Reimsit./Telegrafi/