PSG-ja e fillon mbrojtjen e titullit me fitore, mposht Nimesin

Paris Saint-Germian e ka filluar mbrojtjen e titullit me fitore, pasi e ka mposhtur Nimes në kuadër të Ligue 1 me rezultat 3-0.

Llogarinë e golave për skuadrën nga qyteti i Parisit e hapi Edinson Cavani, që e realizoi golin nga penalltia në minutën e 24-të, e që me këtë rezultat edhe përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, kampionët e ligës franceze ishin më të aktivizuar,derisa shënuan dy gla tejet të bukura.

Kylian Mbappe ishte ai që e dyfishoi rezultatin në minutën e 56′-të, pasi asistimit që pranoi nga Juan Bernat.

Sulmuesi francez e ndryshoi rolin e tij më vonë, ku pas një golashënuesi, asistoi në golin e Angel di Marias (69′), që ishte edhe i fitore për parisienët.

Në xhiron e dytë, PSG-ja do të jetë mysafir i Rennes, e që do të jetë një përballje paksa më e vështirë për kampionët. /Telegrafi/

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real