Paris Saint-Germain thuhet se dështoi në fund për të transferuar mesfushorin e Interit, Joao Mario.

Sipas mediumit francez L’Equipe, PSG trokiti në dyert e Interit për shërbimet e Joao Marios në ditën e fundit të afatit kalimtar.

Por, klubi francez nuk mori përgjigje pozitive nga Nerazzurrët, të cilët vendosën ta mbajnë portugezin.

PSG ofron 45 milionë euro për Willianin PSG ofron 45 milionë euro për Willianin

Gazeta shton se pavarësisht nga deklaratat e Interit që askush nuk do të largohej, ofertat e bëra nga gjigantët francezë ishin të pamjaftueshme.

Joao Mario (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Pas një raporti të mëparshëm të Paris United, PSG iu ofrua portugezit nga agjenti i tij Kia Joorabchian.

Megjithatë, 27-vjeçari ishte pjesë e formacionit titullar të Interit në humbjen e çerekfinales së Kupës së Kupës ndaj Lazios të enjten.

Zyrtare: PSG nënshkruan me Paredesin nga Zeniti Zyrtare: PSG nënshkruan me Paredesin nga Zeniti

PSG ka nënshkruar me një mesfushor të ri, ish-lojtarin e Romës, Leandro Paredes, por drejtuesit donin dy mesfushorë.

L’Equipe shkruan se dështimi i tyre për të sjellë mesfushorin e dytë ka ‘prishur’ marrëdhënien midis trajnerit Thomas Tuchel dhe drejtorit sportiv Antero Henrique. /Telegrafi/