LAJMI I FUNDIT:

PSG aktualisht ka nëntë portierë nën kontratë – disa prej tyre duhet të largohen

PSG aktualisht ka nëntë portierë nën kontratë – disa prej tyre duhet të largohen

Paris Saint-Germain ka nënshkruar me Gianluigi Donnarumman, disa ditë pasi ai u shpall si “Lojtari më i mirë në Euro 2020”.

Reklama

PSG kishte një mundësi të shkëlqyeshme në treg dhe nuk hezitoi ta shfrytëzojë duke ofruar një nga portierët më të mirë në botë.

Sidoqoftë, klubi i Ligue 1 tashmë kishte tetë portierë nën kontratë. Ky është një problem i madh pasi që ata tani duhet t’i lëvizin disa prej tyre dhe klubet e futbollit e dinë që PSG nuk mund të kërkojë shumë për kartonin e tyre.

Shumë nga këta portierë kishin qenë në huazim sezonin e kaluar dhe sapo janë kthyer. Ata mund të largohen përsëri, ndërsa e ardhmja e Keylor Navas është ende e  pasigurt.

Gianluigi Donnarumma (22 vjeç)

Donnarumma është ardhja më e re dhe startuesi për sezonin e ardhshëm. Ai mund të jetë njeriu i PSG -së për vitet e ardhshme, pasi sapo kishte nënshkruar marrëveshjen e tij pesë-vjeçare.

Keylor Navas (34 vjeç)

Startuesi i vitit të kaluar tani po shqyrton mundësitë e tij. Navas ka edhe tre vjet në marrëveshjen e tij, kështu që mund të qëndrojë për të mbështetur Donnarumman dhe për të shpresuar për disa minuta si titullar.

Alphonse Areola (28 vjeç)

Pas disa vitesh në huazim, te Real Madrid dhe më pas te Fulham, Areola është kthyer përsëri në Paris duke menduar se çfarë do të bëjë për sezonin e ardhshëm. Një huazim tjetër mund të jetë një opsion.

Sergio Rico (27 vjeç)

Rico fillimisht u bashkua si huazim nga Sevilla dhe më pas u ble nga PSG në verën e vitit 2020, duke nënshkruar një kontratë katër-vjeçare. Megjithatë, tashmë, koha e tij në kryeqytetin francez mund të ketë mbaruar.

Marcin Bulka (21 vjeç)

Portieri 21-vjeçar polak kishte dy huazime sezonin e kaluar, në Cartagena dhe më pas LB Chateauroux në Spanjë. Një huazim tjetër mund të jetë një opsion këtu.

Marcin Bulka - Player profile 21/22 | Transfermarkt

Garissone Innocent (21 vjeç)

Edhe ky i diplomuar te ekipi i të rinjve të PSG-së, ndërsa shkoi në huazim te Caen sezonin e kaluar për të fituar përvojë, megjithatë ai kishte vetëm katër paraqitje. Si i tillë, sigurisht që nevojitet një huazim tjetër.

Report: PSG to Loan Out Goalkeeper Garissone Innocent This Summer - PSG Talk

Alexandre Letellier (30 vjeç)

Letellier u bashkua me PSG verën e kaluar për të qenë portieri i tretë. Ai e interpretoi atë rol, por asnjëherë nuk mori asnjë minutë. Kontrata  e tij është valide deri në 2022 dhe një hua nuk ka kuptim.  Ai mund të shitet ose mund të mbahet si zgjedhja e tretë.

Alexandre Letellier: 'I'm delighted and proud' | Paris Saint-Germain

Lucas Lavallee (18 vjeç)

Pasi doli nga akademia e të rinjve LOSC, Lavallee nënshkroi një marrëveshje tre-vjeçare për t’u bashkuar me PSG këtë verë. Ai mundi të luante me të rinjtë e PSG për të fituar përvojë.

Lucas Lavallée signs for Paris Saint-Germain until 2024 | Paris  Saint-Germain

Denis Franchi (18 vjeç)

Franchi u nënshkrua si i mitur nga PSG në vitin 2019, para se të nënshkruante një kontratë profesionale këtë vit. Ai sezonin e kaluar u trajnua rregullisht me ekipin e parë.

Denis Franchi signs professional contract with Paris Saint-Germain

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori