Paris Saint Germaini arriti fitore ndaj Bordeaux më rezultat 1-0 në Ligue 1.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Edinson Cavani (42′), sulmuesi nga Uruguai shënoi nga pika e bardhë.

Lojtari i ndeshjes ishte portieri i PSG-së, Gianluigi Buffon, i cili përkundër moshës vazhdon të jetë në një nivel mjaft të mirë të formës.

Me notë të lartë u vlerësuan edhe Thiago Silva, Thomas Meunier, Dani Alves dhe Cavani. Ai që dëshpëroi ishte Moussa Diaby, por edhe Eric Maxim Choupo-Moting.

Te mysafirët më të mirët ishin dyshja mbrojtëse Pablo dhe Youssouf Sabaly, por edhe në mesfushë Otavio dhe Younousse Sankhare.

Notat e lojtarëve te PSG:

Notat e lojtarëve të Bordeaux:

Pas kësaj ndeshje PSG vazhdon në pozitën e parë me 59 pikë, ndërsa Bordeaux në vendin e 12-të me 28 pikë. Në xhiron e ardhshme skuadra nga Parisi luan kundër Saint Etienne, kurse Bordeaux do të luajë me Toulouse. /Telegrafi/