LAJMI I FUNDIT:

Prizrenasit kualifikohen në finalen e madhe, mposhtin Pejën

Prizrenasit kualifikohen në finalen e madhe, mposhtin Pejën

Prizreni 16 është kualifikuar në finale të Superkupës, pasi ka mundur Pejën me shifrat 96:85 (21:22, 26:15, 25:17, 24:31).

Reklama

Ndeshjen më mirë e filluan pejanët, duke krijuar epërsi prej 10:20, ku 11 pikë i shënoi Dardan Berisha, megjithatë, prizrenasit rikthehen shumë shpejt duke ngushtuar shifrat në 21:22, sa përfundoi çereku i parë.

Skuadra nga Prizreni vazhdoi me lojë të mirë edhe në periudhën e dytë, ku arriti epërsi deri në dhjetë pikë, 45:35, kurse pjesa e parë përfundoi me rezultat 47:37.

Basketbollistët nga Prizreni e thelluan edhe më shumë epërsinë në periodën e tretë, ku më e larta ishte 70:50, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 72:54.

Në 10 minutat e fundit, pejanët u munduan të rikthehen, por nuk ia arritën qëllimit dhe Prizreni 16 triumfoi me shifrat 96:85.

Te Prizreni 16 u dalluan Ivan Koljeviq me 24 pikë e nëntë asistime dhe Urim Zenelaj me 20 pikë e shtatë kërcime, kurse te Peja u dalluan Dardan Berisha me 26 pikë dhe Henrik Sirko me 22.

Prizreni 16 në finale do të përballet me fituesin e ndeshjes Golden Eagle Ylli-Trepça, që zhvillohet nga ora 19:00.

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Shkëlqeu Messi: Strasbourg 1-1 PSG, notat e lojtarëve

Shkëlqeu Messi: Strasbourg 1-1 PSG, notat e lojtarëve

Ligue 1
Kalo në kategori