LAJMI I FUNDIT:

Pritet dominim i realizimeve të Netflixit në Golden Globes

Pritet dominim i realizimeve të Netflixit në Golden Globes
(Foto: Pascal Le Segretain/Getty Images/Guliver)

Ndarja e çmimeve Golden Globes konsiderohet si fillimi i kulmimit të sezoneve për çmimet filmike, ndërsa sivjet pritet të dominojnë filmat e realizuar nga Netflix.

Edicioni i 77-të me radhë mbahet sonte (e diel, 5 janar), ndërsa projektet filmike të Netflixit kanë marrë plot 17 nominime. Pasojnë Sony me tetë nominime, si dhe Disney e Warner Bros me nga gjashtë sosh.

Çfarë duhet të dimë për Golden Globes 2020?
Lexo po ashtu Çfarë duhet të dimë për Golden Globes 2020?

Edhe te realizimet televizive dominon ofruesi i shërbimeve mediatike dhe ndërmarrja prodhuese, Netflix, po ashtu me 17 nominime, ndërsa pasojnë HBO me 15 nominime, ndërsa Hulu dhe Prime Video kanë nga pesë sosh.

Regjisori Martin Scorsese dhe aktori Robert De Niro nga filmi i Netflix, “The Irishman” (Foto: Michael Tullberg/Getty Images/Guliver)

Në kategorinë kryesore filmike konkurrojnë tre filma origjinalë të Netflixit, ndërsa drama “Marriage Story” ka marrë më së shumti nominime për Globin e Artë – gjashtë.

Ndërsa me nga pesë nominime janë “The Irishman” që po ashtu shfaqet në rrjetin e popullarizuar dhe “Once Upon a Time in Hollywood” i Quentin Tarantinos. /Telegrafi/

(Foto: Pascal Le Segretain/Getty Images/Guliver)

Në trend Magazina

Më shumë

"Ajo ka rrënjë edhe këtu", mediat në Bosnje shkruajnë për origjinën gjysmë-boshnjake të Dua Lipës nga ana e nënës

Magazina
Meriton Mjekiqi komenton veprimin e motrës së Bardhit ndaj Sarës: E shmangu me elegancë

Meriton Mjekiqi komenton veprimin e motrës së Bardhit ndaj Sarës: E shmangu me elegancë

Magazina
Meriton Mjekiqi përmend Cllevion në Big Brother - i tërhiqet vërejtja nga 'Vëllai i Madh'

Meriton Mjekiqi përmend Cllevion në Big Brother - i tërhiqet vërejtja nga 'Vëllai i Madh'

Magazina
Aktorja e hitit

Aktorja e hitit "Fifty Shades of Grey" shijon pushimet në Meksikë me partnerin e saj Chris Martin

Magazina
Modelja ukrainase

Modelja ukrainase "në listën e të kërkuarve" nga 'autoritetet e Putinit' pasi pozoi 'topless' përpara një monumenti fetar në Moskë

Magazina
Njihuni me shokun e Lionel Messit – futbollisti Leonardo Campana, ka më shumë pasuri se argjentinasi, i pëlqen hedhja me parashutë dhe blen vepra arti

Njihuni me shokun e Lionel Messit – futbollisti Leonardo Campana, ka më shumë pasuri se argjentinasi, i pëlqen hedhja me parashutë dhe blen vepra arti

Magazina
Kalo në kategori