Prishtina mban seancën e rregullt stërvitore sot pasdite duke u përgatitur për ndeshjen e së dielës që e zhvillon me Shkupin në Shkup.

Klubi ka paralajmëruar se nuk janë mbyllur transferimet e futbollistëve dhe do të ketë ende përforcime.

Momentalisht skuadra nën udhëheqjen e shtabit teknik ka 24 futbollistë dhe 4 të huazuar.

Përbërja momentale e shtabit teknik të FC Prishtina:

Shtabi teknik i ekipit të parë: Arsim Thaqi, kryetrajner. Armend Simnica, ndihmëstrajner. Ahmet Beselica, trajner i portierëve. Enver Tahiraj, trajner kondicional. Alban Llumnica dhe Atdhe Halimi, fisioeterapeut.

Portierë:  1. Alban Muqiqi, 12. Visar Bekaj, 35. Laurit Behluli.

Mbrojtës: 22.  Lorik Maxhuni, 88. Përparim Osmani, 4. Armend Dallku, 6. Debatik Curri, 18. Gentrit Dumani, 13. Abdul Bashiru, 34. Agon Xhaka.

Mesfushorë, mesfushorët ofensivë, gjysmësulmuesit: 5. Diar Miftaraj, 7. Lorik Boshnjaku, 77. Mërgim Pefqeli, 29. Drashko Bozhoviç, 8. Ergyn Ahmeti, 23. Blend Baftiu, 17. Kastriot Selmani, 66. Arbër Hoxha, 11. Bleon Sekiraqa, 9. Liridon Fetahaj, 15. Gauthier Mankenda, 10. Mentor Mazrekaj.

Sulmues:  27. Ahmed Januzi, 25. Basit Abdul Khalid.

Të huazuar:

Donat Hasani (KEK), Granit Jashari (2 Korrik), Ardit Nika (Feronikel –ujdia ende nuk ka përfunduar), Leonat Vitija (KEK – ujdia ende nuk ka papërfunduar).