LAJMI I FUNDIT:

Prishtina Music Conference fillon ta shpalos programin për edicionin e tretë

Prishtina Music Conference fillon ta shpalos programin për edicionin e tretë

Prishtina Music Conference fillon të shpalos programin për edicionin e tretë që vjen këtë Nëntor

Ka filluar zyrtarisht numërimi i ditëve deri në Prishtina Music Conference! PMC po rikthehet për herë të tretë në zemër të Prishtinës me 3 dhe 4 Nëntor në Kino Armata. Konferenca do të organizoj shumë aktivitete ndër të cilat përfshihen diskutimet në panel, prezantimet, workshops, dhe përformancat artistike duke u ofruar pjesëmarrësve një përvojë gjithëpërfshirëse muzikore.

PMC si gjithmonë nuk vjen pa zhurmë. Përformancat përcjellëse gjatë numërimit të ditëve fillojnë këtë të Shtunë në Boho Bar me Leo Cikon. Përformancat nuk do të ndalen asnjëherë deri në pikun e 4 Nëntorit me Rave Festival ku do të na shoqërojnë DJ artist nga skena ndërkombëtare elektronike dhe lokale.

Mos humbisni nga surprizat e shumta dhe aktivitetet rrjetëzuese që janë krijuar për të shtyrë artistët tanë përpara dhe të mblidhemi kolektivisht për një ndërgjegjësim të kulturës muzikore. Hyrja falas –  Regjistrohuni sot në prishtinamusicweek.com.

Të gjitha informacionet rreth programit dhe aktiviteteve i gjeni në rrjetet sociale të Prishtina Music Conference.

Në trend Magazina

Më shumë
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Magazina
Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Magazina
Kalo në kategori