Prishtina u rikthehet fitoreve duke mposhtur me lehtësi Lirinë

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj Lirisë në kuadër të xhiros së 23-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë u karakterizua me një dominim të lehtë të Prishtinës sa i përket posedimit të topit, ndërsa dy ekipet patën nga një rast të mirë shënimi.

Kryeqytetasi iu afruan golit në minutën e katërt kur Genc Hamiti në një situatë përballë portierit Stivi Frashëri dështoi që të shënojë. Mysafirët në ndërkohë rrezikuan me anë të Sissokos i cili me kokë në minutën e 44-të goditi traversën.

45 minutëshi i dytë u përcoll me një dominim të plotë të Prishtinës ku edhe arritën që të shënojnë tre gola.

Ardian Muja (60’) shënoi për 1-0 pas asistimit të Genc Hamitit, ndërsa për ta dyfishuar epërsinë u përkujdes Kreshnik Uka (70’) i cili po ashtu me kokë pas një topi të kthyer nga traversa realizoi për 2-0.

Fitoren e Prishtinës e vulosi Leotrim Kryeziu (86’) i cili me një driblim të bukur e shmangu mbrojtësin kundërshtar për të shënuar për 3-0.

Liria në minutën e 94-të ngushtoi diferencën në 3-1 pas një super goli të realizuar nga Gjumsi.

Me këto tri pikë Prishtina tashmë shkon në kuotën e 34 pikëve dhe pozicionohet në pozitën e pestë në tabelë, ndërsa të mërkurën do të ballafaqohet me Trepçën ’89 në kuadër të Kupës së Kosovës./Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur