Prishtina do të përballet me Besën e Pejës në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligë.

Skuadra kryeqytetase vije në këtë takim pas tri ndeshjeve pa fitore, në anën tjetër Besa triumfoi xhiron e kaluar nga Trepça ’89.

Prishtina synon që të rikthehet te fitoret dhe vetëm tri pikët do ta mbanin atë afër skuadrave të kreut.

Në anën tjetër, Besa e Pejës që në radhët e veta ka shumë futbollistë të rinj, ka udhëtuar drejt kryeqytetit për të shkaktuar befasi.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxho, B. Krasniqi, Muça. Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, Endrit Krasniqi, Abazi, Gavazaj, John.

Besa: pas pak…

/Telegrafi/