LAJMI I FUNDIT:

Prishtina dhe Ferizaj zhvillojnë të mërkurën ndeshjen vendimtare në Superligën e femrave në hendboll

Prishtina dhe Ferizaj zhvillojnë të mërkurën ndeshjen vendimtare në Superligën e femrave në hendboll
(Foto: kosovahandball.info)

Prishtina dhe Ferizaj e luajnë të mërkurën mbrëma ndeshjen vendimtare për vend në finale të ‘play-offit’ në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).

Pas dy ndeshjeve, rezultati është 1-1. Ndërkohë, gjysmëfinalja e tretë zhvillohet nesër në mbrëmje nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet.

Prishtina e kishte fituar ndeshjen e parë në shtëpi me rezultatin 39-32. Në Ferizaj skuadra vendase kishte fituar me shifra 33-28.

Dy ndeshjet ishin interesante, ndërsa edhe për ndeshjen e tretë pritet hendboll i mirë dhe rivalitet deri në fund.

Të dyja skuadrat synojnë finalen, ku tashmë është Istogu. Istogu në gjysmëfinalen tjetër të ‘play-offit’ pas dy ndeshjeve e eliminoi Vushtrrinë, kampionen e vitit të kaluar.

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Imran Amiti
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori