LAJMI I FUNDIT:

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri
Foto: Vera Ora/Instagram

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, këto ditë ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa ka pak që ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor.

Reklama

“You For Me” titullohet kënga e saj e re, të cilën ajo e ka sjell në bashkëpunim me DJ Sigala, dhe në pak ditë pritet t’ia publikojë edhe klipin.

Ndryshe nga Rita, prindërit e saj, Besnik dhe Vera Sahatçiu-Ora, kanë gjetur së fundmi pak kohë për pushime.

Foto: Vera Ora/Instagram

Çifti kanë zgjedhur Shqipërinë si destinacionin e tyre për pushime këtë fillim të verës, pas disa ditëve qëndrimi të shijuara në vendlindjen e tyre, Kosovë.

Ka qenë mamaja e këngëtares, psikiatrja Vera Sahatçiu, ajo e cila ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale, disa momente të këndshme që dyshja po shijojnë në brigjet shqiptare.

Foto: Vera Ora/InstaStory

Ata fillimisht kanë vizituar Patokun, gjersa më pas bënë të ditur se ishin drejtuar për në qytetin turistik të jugut, Vlorë.

Foto: Vera Ora/InstaStory

Besniku dhe Vera i kanë më të shpeshta ardhjet në trojet shqiptare, ndërsa për Ritën, hera e fundit kur ishte në Kosovë ishte prilli i vitit 2019, kur erdhi me një mision të UNICEF-it. /Telegrafi/

Foto: Vera Ora/Instagram