Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, ka vendosur të vazhdojë me traditën e saj duke e qenë e afërt dhe duke i përqafuar të gjithë ata, me të cilët takohet.

Një veprim të tillë e ka bërë edhe gjatë takimit me homologun e saj slloven, Borut Pahor.

Presidenti slloven dhe Kolinda ka pasur një takim joformal në Podroznik, bën të ditur HRT. Grabar-Kitarovic e ka vizituar Pahorin pas vizitës që e ka pasur në Shqipëri.

Lajmet për KOLINDAN Lajmet për KOLINDAN

Ndërsa vëmendje ka tërhequr mënyra e përshëndetjes që i ka bërë Kolinda presidentit të Sllovenisë.

50-vjeçarja i ka dhënë një përqafim shumë të afërt kolegut të saj, ndërsa ky moment është fotografuar dhe imazhi sërish ka bërë bujë në rrjetet sociale.

Kujtojmë që Kolinda u bë personazhi më i përfolur i Kampionatit Botëror në Rusi, për mënyrën e festimit të golave të Kroacisë, për urimet që ua jepte homologëve të saj në rast se ekipi kundërshtar shënonte, për afërsinë me të gjithë e në veçanti me lojtarët e Kroacisë.

Kolinda në finalen e Kampionatit Botëror (Foto: Getty Images)

Ajo vendosi të anashkalonte rregullat diplomatike duke iu lëshuar emocioneve që i impononte futbolli. /Telegrafi/