LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s Aleksander Ceferin ka vetëm lëvdata për Lamine Yamal.

“Nëse do të kisha një klub, ai (Lamine Yamal) do të ishte lojtari i parë që do të blija nëse do të kisha mjaftueshëm para”, u tha Ceferin gazetarëve.

“Për mua ai është lojtari i ri më i mirë në botë dhe shumë shpejt mund të jetë më i miri në botë në përgjithësi”, shton Ceferin.


Ceferin vazhdoi të vlerësojë Spanjën mjaft lart në Euro.

“Spanja është një skuadër shumë e mirë, e kam thënë tashmë se për mua janë një nga favoritët në Euro”, shtoi i pari i UEFA-s.

Yamal është bërë një nga forcat shtytëse të Spanjës në Euros në Gjermani me të riun që tashmë ka dhënë një asist në ndeshjen e parë të La Roja – një fitore 3-0 kundër Kroacisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori